Složení

Aminokyseliny - bílkoviny

Bílkoviny jsou organickým stavebním materiálem, který je obsažen v buněčných stěnách, tvoří základ svalů a kostních tkání, jsou přítomny ve všech vnitřních orgánech. Je velmi důležité přijímat správný poměr živočišných a rostlinných bílkovin. Koktejly obsahují ideální poměr- 55% syrovátkového proteinu a 45% slunečnicového proteinu.
Syrovátkový protein je produkt vysoké biologické hodnoty. Získává se z mléčné syrovátky. Jeho aminokyselinové složení se velice podobá složení kyselin ve svalech.
Slunečnicový protein obsahuje všechny esenciální a neesenciální aminokyseliny; vitamíny skupiny B a vitamín E; vápník, železo, draslík, hořčík.

Esenciální aminokyseliny

BCAA AMINOKYSELINY – nenahraditelné kyseliny, které tělo nedokáže vyprodukovat a mohou být dodávány pouze s potravou. Podporují naše tělo při stresu a zátěži, jsou nezbytným materiálem pro tvorbu energie, urychlují látkovou přeměnu tuků. Součástí BCCA jsou Valin, leucin a izoleucin.

BCAA mají velký význam pro sportovce

  • zahajují syntézu proteinu a redukují poškození svalových vláken
  • přispívají k růstu svalové hmoty
  • dodávají energii během tréninku
  • snižují bolestivost svalů způsobenou intenzivními tréninky
  • zmenšují únavu během náročných sportovních výkonů
  • obnovují energetickou rovnováhu

BCAA jsou důležité při hubnutí a formování postavy

  • Dodávají energii při pohybu
  • Navozují pocit sytosti a předcházejí tak přejídání
  • Urychlují látkovou přeměnu tuků na energii

TRYPTOFAN – aminokyselina, která podporuje fungování srdce, má příznivý vliv na střevní peristaltiku. Normalizuje spánek, pocit sytosti, zlepšuje náladu.

METHIONIN hraje důležitou roli při syntéze bílkovin, dokáže rozpouštět tuky, díky čemuž předchází ukládání lipidů v játrech.

CYSTEIN je stavební látkou pro proteiny a antioxidantem. Normalizuje zpracovávání tuků.

FENYLALANIN je prospěšný pro zdraví centrální nervové soustavy.

Neesenciální aminokyseliny

GLUTAMIN podporuje imunitní systém, má příznivý vliv na svalovou tkáň, udržuje objem a reliéf svalů.

GLYCIN normalizuje látkovou výměnu, pomáhá při stavu silného vypětí, stimuluje funkci mozku.

ARGININ dokáže zvednout náladu a bojuje s depresemi, chrání buňky před stárnutím, přispívá ke zvýšení imunity a vytrvalosti.

HISTIDIN napomáhá růstu a regeneraci tkání, zvyšuje imunitu. Bez této aminokyseliny se organismus nedokáže vypořádat se stresem a depresemi.

Stopové prvky

Železo je nedílnou součástí hemoglobinu – bílkoviny, která tvoří červené krvinky (erytrocyty). Železo je v lidském organismu přítomno v mnoha enzymech a bílkovinách, které jsou nutné pro procesy látkové výměny: odbourávání a vyvádění toxinů, metabolismus cholesterolu, proměnu kalorií v energii.

Chrom. Zdrojem chromu v koktejlech je chrom pikolinát. Je nezbytný pro syntézu sacharidů. Tyto látky přijímané s potravou štěpí a uvolňují energii potřebnou pro plnohodnotný život. Chrom v organismu těmto procesům napomáhá. Správné vstřebávání sacharidů zamezuje ukládání nadbytečného tuku. Reguluje také hladinu cukru v krvi. Nedostatek chromu se odráží na náladě, pracovní výkonnosti, vede k celkové apatii, nespavosti, únavě a také k ukládání tuků.

Vitamíny, přírodní antioxidanty, výtažky z rostlin

Kyselina askorbová (vitamín С) – má příznivý vliv na imunitu, zdraví a mládí pokožky. Její hlavní funkce je antioxidační. S její pomocí se v organismu normalizují oxidační a regenerační reakce. Má blahodárný vliv na kardiovaskulární systém, zvýšení tvorby hemoglobinu, protizánětlivé vlastnosti.

Astaxanthin. Je považován za super antioxidant, zajišťuje silnou přirozenou ochranu před škodlivými účinky volných radikálů, tedy před oxidačním stresem. Má příznivý vliv na zdraví očí a zrakovou ostrost. Podporuje funkci srdce a kloubů.

Hyaluronát sodný zlepšuje produkci kolagenu, podporuje zdraví kloubů, hydratuje pokožku. Podporuje krásu a mládí zevnitř.

Výtažek ze stévie. Tato rostlina je známa svou sladkostí, absencí kalorií a četnými prospěšnými vlastnostmi. Tyto rysy ji předurčují k roli přírodního sladidla. Sladkost se koncentruje v listech rostliny. Výtažek ze stévie dodává koktejlům jemnou a příjemnou chuť.